Siirry tuotetietoihin
1 / 4

Isager Eco Baby

Isager Eco Baby

Normaalihinta €6,00 EUR
Normaalihinta €8,00 EUR Alennushinta €6,00 EUR
ALE Loppuunmyyty
sis. ALV Toimituskulut lasketaan kassalla.
Väri

8 varastossa

Isager Eco Baby on erittäin pehmeä ja kevyt alpakka-puuvillasekoitelanka, jossa on punosmainen rakenne.  Langan valmistuksessa on käytetty vain värjäämättömiä kuituja. Lanka sopii erinomaisesti myös lastenneuleisiin. 

KOOSTUMUS | 68% alpakka, 32% Pima luomupuuvilla
KERÄN KOKO | 150 m / 50 g
LANGAN VAHVUUS | DK
PUIKKOSUOSITUS | 4-5 mm
TIHEYS | 18-22 s (10 cm)
VALMISTETTU | Perussa
PESUSUOSITUS | käsinpesu, tasokuivaus
KÄYTTÖIDEAT | Ihanat huivit, paidat, liivit, lastenneuleet.

Ispiraatio:

Field Sweater, Camilla Vad - https://www.ravelry.com/patterns/library/field-sweater

Swan, Helga Isager - https://www.ravelry.com/patterns/library/swan-19

Owl, Helga Isager - https://www.ravelry.com/patterns/library/owl-82

Fluke Cardigan, Hiromi Nagasawa - https://www.ravelry.com/patterns/library/fluke-cardigan

Bloom Vest, Camilla Vad - https://www.ravelry.com/patterns/library/bloom-vest

Rigmor Tee, Petite Knit - https://www.ravelry.com/patterns/library/rigmor-tee

Baby Bear Bonnet, Pernille Larsen - https://www.ravelry.com/patterns/library/baby-bear-bonnet-9

Andrew Bricks, Tanya Mulokas - https://www.ravelry.com/patterns/library/andrew-bricks

 

Muistutamme vielä siitä että värien sävyt saattavat vaihdella hieman eri tietokoneiden näyttöjen välillä, niinkuin myös eri värjäyskertojen välillä voi usein olla pieniä eroja.

Näytä kaikki tiedot